logo

شرکت فناوری نوین قرن :

شرکت فن آوری نوین قرن، به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی برای گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و ترکیبی و با ارزش افزوده فراوان به همت اساتید و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای برتر کشور در سال ۱۳۹۲ فعالیت جدی خود را آغاز نموده است.

شماره تلفن:                                                                      02188332210

آدرس:                 تهران خیابان کارگر شمالی خ شهریور پ 25 طبقه 4 واحد 7

آندرولوژی ANDROLOGY

شرکت فناوری نوین قرن > آندرولوژی ANDROLOGY

آندرولوژی ANDROLOGY

آندرولوژی ANDROLOGY

علم بررسی قابلیت تولید مثلی مردان ، مانند ارزیابی تولید اسپرم ، اختلالات و بیماری های مرتبط با آن است.

تاریخچه:

در اواسط قرن نوزدهم، دانشمندان ماهیت زنده و مستقل اسپرم و تخمک را در مفاهیمی نزدیک به امروز پیشنهاد نمودند. با فاصلة اندک، نقش این دو یاختة جنسی در تشکیل زیگوت و رویان مشخص شد.

بعدها در اواسط قرن بيستم، محققين با پديد آمدن حوزه مشتركي از علايق در زمينه شناخت مكانيسم و پاتوژنز برخي شرايط و بيماريهاي محدود كننده و آسيب رسان قدرت تناسلي مردانه، به انجام پژوهش در مسير مشترك و متمركزي ادامه دادند و واژه آندرولوژي در مفهوم امروزی گسترش پیدا کرد و به تدريج با ورود دانشمندان مختلف از علوم زيستي، ژنتيك و حتي روان شناسان، تبديل به يك بستر علمي پويا و گسترده گردید كه در آن با بهره گيري از فن آوري هاي مختلف، سلامت توليد مثلي جنس مذكر در طول دوره زندگي (تولد، بلوغ و حتي سنين کهولت)را رصد نموده و ضمن واكاوي شرايط توليد مثلي در ارتقاي سلامت و باروری و بهبود كيفيت زندگي افراد نابارور يا در معرض خطر ناباروري تلاش مي كند.

از آنجائيكه توليد اسپرم سالم بعنوان سلول جنسي فرد مذكر، يكي از مهمترين معيارهاي سلامت توليد مثلي افراد محسوب می شود امروزه علاوه بر بررسي اختلالات آناتوميك، هورموني و ساختاري در سطح ارگان هاي توليد مثلي، ارزيابي هاي مولكولي و عملكردي اسپرم جايگاه مهمي در سنجش سلامت باروری مردان بر عهده دارد.

بطوريكه در حال حاضر بخش عمده اي از فضاي پژوهشي در آزمايشگاه هاي آندرولوژي به ارزيابي هاي كيفي اسپرم و آناليز مايع مني و ارتباط اين پارامترها با باروري اختصاص مي يابد. پس از تولد اولين نوزاد حاصل از لقاح آزمايشگاهي  (IVF) در سال 1978 و استفاده گسترده از روش هاي كمك باروري و سپس بكارگيري روش ميكرواينجكشن(ICSI)، اهميت كيفيت اسپرم و مراتب تأثير آن بر نتايج حاصل از لقاح و متعاقباً سلامت جنين و بارداري موفق بيش از پيش مورد توجه قرار گرفت. بطوريكه امروزه تحقيقات زيادي در راستاي تعيين بهترين شاخص هاي ارزيابي كيفي اسپرم و ارتباط ويژگي هاي فيزيكوشيميائي و حتي فرا ساختاري آن با شاخص هاي جنين شناختي در حال انجام است.

آزمایشگاه آندرولوژی

 

آزمایشگاه آندرولوژی طیف گسترده ای از آزمون های تخصصی و خدماتی برای ارزیابی و درمان  ناباروری مردان می باشد که توسط پرسنل آزمایشگاه بسیار مجرب، که همه آنها آموزش تخصصی تکنیک های آزمایشگاهی ناباروری را تکمیل نموده اند انجام می پذیرد.

 

تست هایی که در آزمایشگاه آندرولوژی صورت می گیرد:

 

  1. آنالیز مایع منی.

  2. آزمون های تخصصی همانند مورفولوژی اسپرم، تست زنده بودن اسپرم،حرکت اسپرم و غلظت آن، بررسی DNA اسپرم و در نتیجه طبقه بندی آن ها با استفاده از معیارهای دقیق WHO.

  3. تست عملکرد اسپرم (تست تعامل اسپرم، موکوس، ظرفیت ، واکنش آکروزوم، سنجش اتصال زونا ).

  4. انجماد مایع منی.

  5. قطعه قطعه شدنDNA اسپرم.

  6. تلقیح داخل رحمی.

  7. آماده سازی اسپرم برای لقاح آزمایشگاهی (IVF ) روش ها و تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI).

تاریخ

آبان ۱, ۱۳۹۴

دسته بندی

مطالب علمی